Dentální hygiena pro děti 0+

Dentální hygiena pro děti 0-15 let


Bojí se Vaše děti zubaře ?
Chcete jim první návštěvu dentální hygieny zpříjemnit ?


Pokud ano, objednejte své děti na dentální hygienu právě do naší ordinace.

Budou se jim věnovat dvě úžasné hygienistky Lucka a Terka.

Průběh :

Přijdete do čekárny, kde na děti čeká dětský koutek, mohou si zahrát i kobercové člověče nezlob se! , případně namalovat obrázek, který bude následně pověšen v ordinaci :)

Vy jako rodiče vyplníte anamnestický dotazník, abychom splnili všechny zákonné náležitosti a vejdete do ordinace.

Vždy jste po celou dobu ošetření v ordinaci a čekárně sami, tudíž si v čekárně můžete odložit věci a když děti budou chtít být v ordinaci sami, necháme otevřené dveře a vy si v klidu můžete přečíst nějaký časopis v čekárně.

Pokud však budou děti chtít, samozřejmě můžete být po celou dobu s nimi v ordinaci a můžete fotografovat, abyste měli na ošetření památku.

Následně si vybereme pohádku, případně seriál, nebo dokonce dětský vědecký pořad na který se budeme po dobu ošetření koukat na monitoru, který je připojen ke křeslu.

S vybranou pohádkou se posadíme už skutečně do křesla.

Po nasednutí si řekneme něco o čištění a o tom, jak doma zoubky čistíme a na to máme pana doktora Krokiho (viz. foto), který nám s čištěním pomůže. Teď už víme, jak o zoubky pečovat, a proto obarvíme zoubky fialovou barvičkou a uvidíme, kde nám to doma nejde a hned to spolu opravíme a vyčistíme tak, jak nás to naučil Dr. Kroki. 

Následuje samotné ošetření a profesionální vyčištění zoubků.

Po ošetření ještě musíme zoubky natřít dobrým sladkým gelem (krémem) , aby se nám zuby nekazily a děti si mohou vybrat příchuť jakou chtějí.

Teď si ještě zopakujeme čištění a je čas vyskočit z křesla a dostat diplom za statečnost.

Na závěr si řekneme, kdy by bylo dobré přijít znovu a zoubky nechat krásně znovu vyčistit, aby byly zdravé :)

(Vše je vždy uzpůsobeno věku a stavu pacienty, všechny výše popsané kroky nemusí jít nutně za sebou a nemusí být provedeny)Proč navštívit naší ordinaci ?

Do naší ordinace se děti těší. Naučí se proč je důležité se o zoubky starat a poznají, že není důvod se ničeho bát ani u zubaře.

Začínáme od 1. zoubku

Už od 1. zoubku je důležité miminko zvykat na pravidelné čištění, a můžete mu pořídit také jiný kartáček na hraní, který využije i jako kousátko.

Čistit je zábava

Existuje spoustu aplikací, které motivují děti k čištění, ale pokud je dítě zvyklé od malička, není žádné motivace zapotřebí.

Zdravé zoubky nebolí

Návštěvy u zubaře se stanou příjemnou návštěvou a povozením v křesle, žádná bolest a nepříjemné zážitky nehrozí.

Co nabízíme ?

1. Zoubek je návštěva v ordinace pro malé miminka od prvního zoubku do 1. návštěvy u zubaře (většinou zhruba kolem 12-16 měsíce) . Při této návštěvě je důležité, aby se hlavně maminka naučila, jak s miminkem pracovat, jaké pomůcky použít a jak první zoubky čistit a hlavně kdy. Také při této návštěvě se probírá prořezávání zoubků, bolest a účinné prostředky pro vaše miminko, které pomohou prořezávání a zmírní nateklé a bolavé dásničky. Návštěva cca 20-30 minut

Začínáme s čištěním je návštěva v ordinace pro děti od 12-16M zhruba do 36M. Dítě už začíná mít čím dál více zoubků. Zoubky se musejí pravidelně čistit a dítě začíná samo kartáček v pusince používat. Učí se zde maminky a už i děťátka, jak se o zoubky správně starat a přitom udělat z čištění zábavu, na kterou se budou děti těšit. V případě prvních problémů si o nich povíme a zkusíme jim do budoucna předejít. V tomto věku se snažíme hlavně předejít zubnímu kazu. Je kladen důraz na nestrašení dětí ze zubaře a ze špatného čištění, vždy se snažíme děti motivovat pozitivně. Návštěva cca 30 minut 

Zkušení čistílkové jsou děti od 36M do 6 let, kteří už mají všechny mléčné zoubky a je potřeba se o všechny pořádně postarat. Děti v tomto věku bohužel může postihnout zubní kaz a také tedy absolvují první vrtání u zubaře. Je důležité, aby se děti nebály zubaře ani vrtání a vše jim bylo vysvětleno. Když se budou bát, zakládají si na negativní zkušenost na celý život. Při této návštěvě už vždy leštíme zoubky speciální pastou a kartáčkem, aby děti věděly, že se přístrojů v ordinaci nemusí vůbec bát, v případě zubního kamene odstraňujeme i zubní kámen a zubní povlak. Návštěva cca 45 minut 

Máte zájem o DH pro vaše dítě ?

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.