Ordinace dentální hygieny

Petra Šmidt Polednová

+420 792 409 192

ordinace

Výběr pomůcek


Vhodným výběrem pomůcek čištění pouze začíná, dalším krokem je provádění správné techniky čištění, která zuby nejen vyčistí, ale zároveň nepoškodí ani zuby ani dásně.

Základní pomůckou k čištění chrupu je určitě zubní kartáček manuální nebo elektrický.

Manuální kartáček by měl být rovně zastřižený, měkký bez plastových a gumových součástí.

Velmi oblíbené jsou kartáčky Curaprox, které krásně splňují veškeré požadavky a mají různé typy, které se hodí pro všechny věkové kategorie od narození. Protože už i první zoubek, který naroste v 6 měsících, se musí čistit.

kartacek

Pokud je pro Vás delší čištění než dvě minuty nemyslitelné a rádi byste měli perfektně vyčištěno bez námahy, pak doporučuji zakoupit sonický elektrický kartáček od značky Philips, který dokáže za dvě minuty odstranit většinu povlaku z Vašich zubů. Doporučuji a dětský sonický kartáček pro děti.

sonic

Druhou a nepostradatelnou pomůckou ke komplexnímu vyčištění chrupu je už méně oblíbený mezizubní kartáček. Je důležité, aby se používal každý den a velikost byla správně vybraná. Pokud je kartáček příliš tenký a malý, nevyčistí mezizubní prostor na 100% a i přes Vaší snaživost může v mezizubí přetrvávat zánět dásní nebo vzniknout mezizubní kaz.

Správnou velikost pro Vás vybereme v ordinaci a správný kartáček si odnesete i domů

(kartáček zdarma v rámci ošetření)

mezi

Mezi další velmi důležitou pomůcku k čištění patří

Solo (jednosvazkový kartáček) – tento kartáček se používá na 100% dočištění krčku zubu a také na stoličky, na které můžete při čištění klasickým kartáčkem zapomínat.

curaprox

Správnou techniku čištění se všemi výše zmiňovanými pomůckami natrénujeme přímo v ordinaci.

Veškeré pomůcky jsou též k zakoupení přímo v ordinaci a jejich ceny naleznete ZDE